Marketing, Reklama w Internecie

Czym jest wizytówka w Google?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Co jest wizytówka w Google? Do czego ona służy i jak ją założyć? To wciąż pojawiające się pytania. Wiele firm jeszcze nadal nie używa tej formy promocji do reklamowania swoich usług. Tak się składa, że wizytówka w Google może nieść za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Najlepiej sprawdzi się dla firm, które działają lokalnie i chcą dotrzeć do klientów właśnie z tego rynku. Jak w takim razie działa wizytówka w Google i jakie daje ona korzyści?

Czym jest wizytówka w Google?

Wizytówka w Google to nic innego jak profil firmy, dzięki któremu firma ma możliwość umieszczania informacji na swój temat w sieci. Do podstawowych informacji jakie przedsiębiorstwo może zamieścić w wizytówce Google jest adres, nazwa, godziny otwarcia, numer telefonu, adres email, a także opinie pozostawione przez klientów, którzy wcześniej skorzystali już z usług danej firmy.

Co ważne to to, że będą one wyświetlane zarówno w wyszukiwarce Google jak i w mapach Google. I właśnie dlatego rekomenduje się to rozwiązanie dla firm, które działają na rynku lokalnym, którym zależy na dotarciu do klienta. Dzięki wizytówce Google, firma będzie wyświetlała się potencjalnym konsumentom wysoko w wynikach wyszukiwania co może przełożyć się na zwiększenie ilości potencjalnych klientów.

Co to jest wizytówka w Google

Jakie korzyści daje firmie wizytówka w Google?

Jest wiele korzyści jakie może uzyskać firma korzystając z wizytówki. Dlatego właśnie warto rozważyć jej założenie.

  • Możliwość pojawienia się wysoko w wynikach wyszukiwania
  • Jest to szybki i prosty sposób na przekazanie klientowi ważnych informacji o firmie
  • Dostęp do statystyk i ważnych zawartych w nich informacji takich jak na przykład ilość osób, która odwiedziła wizytówkę i skontaktowała się z firmą przy jej użyciu
  • Możliwość dodawania zdjęć, a także możliwość czytania opinii zamieszczanych przez klientów, na opinie te można także odpowiadać, dzięki czemu przedsiębiorstwo może wyjaśniać wszystkie niejasności i negatywne komentarze, co pozwoli jej poprawić swój wizerunek. 
  • Posiadanie aktualnej i zweryfikowanej wizytówki sprawia, że firma wydaje się dla klienta bardziej wiarygodna i godna uwagi.
  • Założenie i prowadzenie wizytówki są całkowicie darmowe.

Ile kosztuje wizytówka w Google?

Jakie korzyści daje firmie wizytówka w Google

Wizytówka w Google jest całkowicie darmowa. Jej założenie i późniejsze prowadzenie nie wymagają żadnych opłat, trzeba o tym pamiętać, ponieważ w sieci jest wiele osób, które wykorzystują tę niewiedzę i proponują, za określona opłatę, założenie wizytówki. Nie ma tutaj potrzeby korzystać z takich usług, ponieważ założenie jej jest bardzo proste i szybkie, nie wymaga ono dużej wiedzy. Samodzielne założenie wizytówki umożliwia też ją kontrolować i dopasowywać do własnych potrzeb.

Czy każda firma potrzebuje marketingu?

To pytanie jest zazwyczaj zadawane przez młodych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają prowadzenie swojej działalności i ich środki finansowe są mocno ograniczone. Wówczas nie chcą oni wydawać kolejnych pieniędzy na reklamę, wydaje im się, że polecenia znajomych powinny wystarczyć. Jednak czy tak się dzieje? Biznes bez marketingu nie ma przyszłości. Przecież każdy klient szuka informacji na temat marki, produktu w sieci i właśnie tam musi się pojawić każde nowe przedsiębiorstwo.

Prowadzenie biznesu bez marketingu po pewnym czasie okazuje się być dużym niepowodzeniem. Klientów brakuje, biznes upada. Marketing jest bardzo potrzebny. Posiadanie strony internetowej czy profilu na Facebooku to „must have” dla każdego przedsiębiorstwa. Dzięki nim można dotrzeć do swoich potencjalnych klientów, komunikować się z nimi, a także poznawać ich opinie na temat działań jakie podejmuje firma. W dzisiejszych czasach, gdzie konkurencja jest bardzo duża, działalność firmy musi uwzględniać marketing i promocję.

Marketing jest swego rodzaju walką o klienta i o jego uwagę. Dlatego też by móc pozyskać jak największą liczbę klientów warto zaangażować się w prowadzenie profili w social mediach i założyć stronę internetową, są to dwa podstawowe działania jakie powinny zostać podjęte przez każdą firmę. Bez wahania można więc powiedzieć, że każde przedsiębiorstwo potrzebuje marketingu.