Marketing dla restauracji

Jak reklamować restaurację?

Skuteczna kampania reklamowa przynosi wszystkim firmom sukces. Jak powinna wyglądać promocja restauracji? Na co należy zwracać uwagę? Dobra strategia marketingowa w odpowiedni sposób pomoże dobrze wypromować restaurację.

Klasyczna reklama restauracji

Dzisiaj Internet jest ogromną siłą. Nie można zapomnieć o podstawowych formach reklamy, jak marketing tradycyjny. On również w dużej mierze wpływa na popularność danego lokalu gastronomicznego.

Pierwszym krokiem będzie odpowiednia witryna reklamująca usługi poszczególnej restauracji. Dobrym pomysłem jest inwestycja w kolorowy neon, który może jarzyć się pięknymi kolorami. Im więcej ubarwień, tym lokal będzie bardziej widoczny. Tylko uwaga! Nie przesadzajmy z ubarwieniami, ponieważ “przesadzony” szyld równie dobrze może odstraszać klientów od restauracji.

promowanie nowej restauracji

Przed wejściem do restauracji należy ustawić kartę menu. W eleganckich, dystyngowanych lokalach taka karta znajduje się na sztaludze, która może być kojarzona z wielkimi malarzami. Na tej oto sztaludze znajduje się menu w powiększonej wersji lub specjalne tablice, gdzie są wymienione najważniejsze dania podawane w danym lokalu. W wielu firmach marketingowych można zamówić specjalne karty menu, które pozwalają w jeszcze lepszy sposób zaprezentować ofertę danego lokalu.

Żaden lokal nie może zapomnieć o tym jaka jest siła ulotek reklamowych. Każda restauracja powinna mieć takie, aby móc rozdawać je turystom przyjeżdżającym do miasta lub roznosić po domach. Taka forma reklamy powinna być stosowana w przypadku restauracji, które oferują m.in, usługę dowozu dań do domu. Przy czym na ulotce należy zadbać o prezentację odpowiednich informacji, takich jak np. adres lokalu, adres strony www, logo restauracji, poszczególne promocje. Po dokładne menu lepiej odesłać na stronę firmową, ponieważ wtedy ulotka może mieć zbyt duży format.

Jeżeli restaurator chce wypłynąć na jeszcze szersze wody, to koniecznie powinien zainwestować w baner reklamowy, który można umieścić przy samej restauracji oraz w innych częściach miasta, dzięki czemu “sława” lokalu stanie się jeszcze większa.

 

Nowy wymiar reklamy

W dużej mierze należy swoje wysiłki skupić na internecie. Reklama online to jedno z najlepszych źródeł, gdzie należy skierować swoje siły.

reklama menu

Dzisiaj tylko restauracje, które budowały swoją renomę już wiele lat temu nie posiadają swojej strony www. Inne lokale, które dopiero od niedawna działają na rynku koniecznie muszą zainteresować w swoją stronę firmową, gdzie znajdzie się miejsce na umieszczenie różnych informacji. Te informacje to: kontakt, galerię zdjęć, całościowe menu, aktualne promocje, poszczególne usługi oferowane przez lokal, rezerwacje, odnośniki do mediów społecznościowych.

Social media! To kolejny pewniak, który musi mieć każda restauracja. Żyjemy w takich czasach, że media społecznościowe mają ogromną siłę oddziaływania na społeczeństwo. Dzięki nim można organizować przeróżne wydarzenia, które można reklamować wśród poszczególnych grup odbiorców. Każdy lokal będzie musiał zainwestować w reklamy płatne, dopóki pozytywna opinia o usługach restauracji sama zacznie “nieść” się po internecie. Social media mają ogromną siłę i pozwalają na budowanie pozytywnych relacji z klientami.

Pozycjonowanie stron w sieci to kolejna ważna inwestycja w marketing w sieci. Tutaj od razu należy pomyśleć o inwestycji i współpracy z odpowiednimi specjalistami, którzy doskonale wiedzą jakie słowa kluczowe doskonale sprawdzą się w przypadku poszczególnych restauracji, aby wyszukiwanie względem nich było jak najbardziej trafne i zawsze odnosiło się do wskazanego lokalu gastronomicznego.

Dobrym pomysłem na promocję restauracji jest również organizowanie imprez okolicznościowych. O ile tylko powierzchnia i profil pozwala na zaoferowanie tego typu usług. W branży można spotkać wiele lokali, które od wielu lat istnieją na rynku, żyjąc tylko i wyłącznie z organizacji imprez dla klientów indywidualnych i dla biznesu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]